Header
Header
Header
Header

Zlínští sálový fotbalisté jsou vicemistry Čr

Březen 8th, 2011 | Vloženo Semi do Články z tisku

Zlínský Deník 8.3.2011 11:29

Autor: Petr Fojtík

Luhačovice – Těsně pod vrcholem skončila cesta sálových fotbalistů SMR Plus Zlín letošní celostátní ligou. Nováček vyřadil v závěrečném turnaji Stonavu, obhájci titulu Chemcomexu Praha ale v domácí luhačovické hale podlehl 2:5.„Porážka mrzí, byli jsme blízko,“ litoval hrající zlínský trenér Zdeněk Julina. „Druhé místo je ale úspěch, který za pár let doceníme více,“ dodal rychle.

Dobře věděl, že jeho tým mohl dopadnout mnohem hůře. V šesté minutě úvodního sobotního semifinále totiž prohrával se Stonavou 0:2. „Na začátku se projevila nervozita našich mladých a nezkušených hráčů.“

Pulkert s Ulmanem ale po změně stran srovnali a odvetný duel už probíhal pod taktovkou domácího družstva, které zvítězilo 5:2. „Do druhého zápasu jsme šli otevřeně. Vycítili jsme, že Stonava je nervózní a že máme šanci,“ líčil Julina.

Také finále zahájili zlínští fotbalisté nebojácně a Pulkert otevřel skóre. Radost domácím ale dlouho nevydržela a v přestávce svítil na tabuli stav 2:2. Chemcomex o své obhajobě rozhodl v nástupu do druhého poločasu dvěma slepenými góly, přičemž druhý si dal Ulman sám.

„Předtím jsme neproměnili dva nájezdy dva na jednoho. Pražané vytěžili z minima maximum a měli více štěstí,“ podotkl Julina, jehož družina si vysloužila právo účasti v Poháru UEFS. Jestli ho využije, není zatím jisté. „Záleží, jestli udržíme tým pohromadě a získáme dostatek financí,“ nastínil zlínský trenér.

Momentálně není ani stoprocentně jisté, zda bude úspěšné mužstvo pokračovat v celostátní lize i v příštím ročníku. „Se sponzorem jsme byli domluvení jen na tuto sezonu. Vedeme s ním jednání. Pro setrvání v lize uděláme maximum, družstvo má budoucnost, je nastartované a výborně složené ze zlínských hráčů,“ zmínil Zdeněk Julina.

VÝSLEDKY

Finále: Chemcomex Praha – SMR PLUS Zlín 5:3 (Rajnoch 2, Uhlíř, Ohnsorg, Hort – Julina, Pulkert, Ulman).
O 3 místo: Stonava – Polička 2:5.
Semifinále: SMR PLUS Zlín – Stonava 2:2 (Pulkert, Ulman – Goj, Stachel) a 5:2 (Ulman 2, Žoužela, Julina, Hrančík – Goj, Cieslar), Chemcomex Praha – Polička 6:0 a 6:2.

http://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/zlinsti-salovi-fotbaliste-jsou-vicemistry-ceska.html

Můžeš sledovat odpověti na tento článek pomocí RSS 2.0 Můžeš zanechat vzkaz , nebo trackback.

Zanechej vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>