Header
Header
Header
Header

Historie

Historie našeho klubu sahá až do roku 1996.

Vše začalo na podzim roku 1996, když se mladí studenti VUT ve Zlíně začali zajímat o sálový fotbal. Tehdy vzal vše do svých rukou tehdejší student 2. ročníku Josef Zubíček, kerý přihlásil tým do soutěže a ujal se jeho vedením.

Pod názvem VŠSK Technika Zlín začal zbrusu nový tým své působení (vinou pozdního přihlášení) v nejnižší II. zlínské lize v následující sestavě: Zubíček J., Zubíček Z., Semotán, Klimeš, Drga, Hric, Gába, Ingr, Vančura, Tovaryš, Holec, Koňařík, Mikulka.

Následující sezonu 1997/98 starší hráči odešli, mladší sestavu doplnili a Technice se podařilo soutěž vyhrát a postoupit do I. zlínské ligy. Zasloužili se o to tito hráči: Zubíček J., Zubíček Z., Semotán, Míček, Drga, Bělíček, Klimeš, Matyáš, Ingr, Raška, Kovařík, Gába, Staněk.

V sezoně 1998/99 – první rok v I. zlínské lize se Technika „rozkoukávala“ a slabší výsledky neuspokojily hlavně samotné hráče, kteří mysleli na postup do krajské ligy. Tým se potýkal s nedostatkem hráčů při utkáních.

Do další sezony 1999/2000 došlo ke změnám – vedení týmu převzal mladší z rodu Zubíčků, Zdeněk, a starší Josef vykonával funkci hrajícího trenéra. Také sestava postupně vykrystalizovala do následující podoby: Zubíček Z., Zubíček J., Bělíček, Drga, Míček, Semotán, Klimeš, Matyáš, Juřička, Blažek. Změny přinesly své ovoce – Technika se dočkala vytouženéhopostupu do Jihomoravské krajské ligy.

V sezoně 2000/01 se Technika, jako nováček krajské ligy (2. nejvyšší soutěže v republice), umístila ze 12. týmů na 8. místě a mezi zkušenými týmy se neztratila. Tým oživili hráči z řad nových studentů: Nevařil, Fišar, Kovařík, Šimlík, Pořízek.

V sezoně 2001/02 došlo (se vznikem Univerzity), ke změně názvu týmu na VŠSK Univerzita Zlín. Tým přijal do svých řad také studenty přidružené VOŠE T. Bati ve Zlíně – Patáka a Blablu – a vybojoval celkové 3. místo ve Zlínské krajské lize. Po odmítnutí účasti vítězného Relaxu Prostějov v kvalifikaci o celostátní ligu, se tato možnost naskytla vysokoškolákům, kteří se ji plně chopili a z prvního místa v kvalifikační skupině postoupili do nejvyšší – CELOSTÁTNÍ LIGY.

Na sezonu 2002/2003 získal tým 2 významné posily z Desty Otrokovice: Radka Tyla a Zdeňka Julinu. Soupiska byla dále rozšířena o další nové hráče – Aleše Krčmáře a Michala Hansliána – a v současné době čítá 19 hráčů, což je dostatečně široký a věřme, že i kvalitní kádr. Mužstvo v sestavě: Bělíček, Blabla, Blažek, Drga, Julina, Juřička, Kovařík, Krčmář, Matyáš, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Tyl, Zubíček J., Zubíček Z., skončilo v CELOSTÁTNÍ LIZE na 7. místě a dosáhlo tím největšího úspěchu. K postupu do PLAY OFF mu chybělo pouhých 6 bodů. Titul MISTRA LIGY získal Chemcomex Praha.

V sezoně 2003/2004 opustilo mužstvo hned několik cenných hráčů, na soupisce zůstalo 12 jmen, mužstvo posílil z řad studentů pouze Jiří Jaroš, trenérem se stal Antonín Bradáč. V oslabené sestavě: Bělíček, Blabla, Jaroš, Julina, Juřička, Krčmář, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Tyl, Zubíček J., Zubíček Z. mužstvo dokázalo uhrát pouhých 18 bodů, což na udržení v CELOSTÁTNÍ LIZE nestačilo. Z Nového Boru si titul MISTRA LIGY zaslouženě přivezly Darkovice.

V sezoně 2004/2005 hájilo univerzitní barvy v Zlínské krajské lize 19ti členné mužstvo. Tým hodně omladil, přišlo 6 nových hráčů – Hrančík, Huspenina, Korčák, Zedníček, Zimčík a největší opora týmu – brankář Soukeník. Ze starých hráčů zůstali tito: Jaroš, Julina, Juřička, Krčmář, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Zubíček J., Zubíček Z. Vysokoškoláci se prali doslova o každý bod a nakonec si vybojovali návrat zpět do celostátní ligy!

V sezóně 2005/2006 mužstvo posílili zahraniční akvizice Alexandre Reis (Portugalsko) a Juraj Trebatický (Slovensko), ale taky domácí střelec Tomáš Ulman. Po pomalém rozjezdu z toho bylo nakonec pěkné 7. místo. Škoda jen, že o vlásek unikla účast v playoff. Titul mistra ligy vybojoval CHEMCOMEX PRAHA.

V sezóně 2006/2007 došlo k omlazení týmu novými talenty – přišli: Martin Krkoška, Michal Malý a Pavel Gerych. V kombinaci se staršími a zkušenějšími hráči tak vznikla trénéru Bradáčovi dobrá hráčská základna, která se postarala zatím o nejlepší výsledek v historii a to 5.místo po základní části. Titul mistra ligy vybojoval PREMIUM HAVÍŘOV.

V sezóně 2007/2008 přišli noví hráči: Jaromír Neuvirt, David Žoužela a Ondřej Pulkert. Tito hráči nahradili hráče, kteří již o sálovku neměli zájem. Cílem bylo udržet se v celostátní lize, což se nakonec podařilo díky 10.místu po základní části. Titul mistra ligy vybojoval opět CHEMCOMEX PRAHA.

V sezóně 2008/2009 došlo ke fúzi s mužstvem VOKNO Kroměříž, čímž se kádr hodně zkvalitnil. Celostátní liga se hrála pod hlavičkou hlavního sponzora, tj. VOKNO Kroměříž, a krajská liga pod hlavičkou UTB, tj. VŠSK Univerzita Zlín. Cílem v CL byl postup do playoff, což se podařilo a nakonec z toho byl historický úspěch, stříbrná medaile za 2.místo! Titul mistra nám sebrala ve strhujícím finále Novabrik Polička.

V uplynulé sezóně 2009/2010 došlo po ukončení spolupráce s Vokno Kroměříž tentokrát k fúzi s mužstvem JEREVAN Slavičín. Do celostátní ligy nakonec vstupujeme pod hlavičkou hlavního sponzora, tj. BENAGO Slavičín, a 1.zlínskou ligu hrajeme pod hlavičkou UTB, tj. VŠSK Univerzita Zlín. Cílem v CL byl postup do playoff, cílem v 1.zlínské lize bylo umístění v horní polovině tabulky. Tým BENAGO Slavičín vybojoval 3.místo v CL, VŠSK Univerzita Zlín obsadila 7.místo v 1.ZL.

Po skončení sezóny došlo k několika zásadním změnám. Rozvázali jsme spolupráci s BENAGEM a založili si vlastní občanské sdružení FUTSAL Zlín, které dále úzce spolupracuje s Univerzitou T.Bati ve Zlíně. Pod hlavičkou hlavního sponzora firmy SMR plus se v  sezóně 2010/2011 budeme opět prát o co nejlepší umístění v celostátní lize sálového fotbalu, která po převedení konkureční sálovky regionální úrovně pod křídla FIFA Futsalu, zůstala díky naší účasti v CL, jako jediná soutěž tohoto sportu ve zlínském regionu. Kádr mužstva jsme doplnili o mladé talenty ze Zlínska a okolí, realizační tým tvoří duo hrajících trenérů Zdeněk Julina a Josef Zubíček, dále manažer týmu Josef Soukeník a právní zástupce Radim Janoušek.

Po základní části jsme v roce 2010/2011 skončili s 45 body na krásném 3. místě, Zdeněk Julina s 18 trefami na 4. místě mezi střelci. V play off jsme po výsledcích 2:3 a 8:1 vyřadili Bomby k tyči Vamberk a ve Final four jsme přes Premium Stonava po výsledcích 2:2 http://www.net-tv.cz/429-Sc-premium-stonava-smr-plus-zlin-1zapas a 5:2 http://www.net-tv.cz/431-Smr-plus-zlin-sc-premium-stonava-2zapas postoupili do finále, ve kterém jsme nakonec podlehli Chemcomexu Praha 3:5 http://www.net-tv.cz/434-Chemcomex-praha-smr-plus-zlin. Konečné druhé místo však bylo obrovským úspěchem nového týmu!!!

Sezona 2011/2012 navázala na předchozí úspěšnou sezónu a obsadili jsme v základní části 2. místo s 32 body (pouze 11 účastníků). Zdeněk Julina s 13 trefami obsadil 5. místo v tabulce nejlepších střelců základní části. V play off jsme pak vyřadili po výsledcích 4:1 a 4:2 Trivel Klatovy. Ve final four nám Stonava po výsledcích 1:2 http://www.net-tv.cz/566-Fs-smr-plus-zlin-sc-premium-stonava a 5:8 http://www.net-tv.cz/568-Sc-premium-stonava-fs-smr-plus-zlin oplatila vyřazení z minulého ročníku a nepustila nás do finále. V nádherném a nezapomenutelném utkání jsme pak v boji o bronzové medaile porazili Chemcomex Praha až v prodloužení 8:5. http://www.net-tv.cz/570-Chemcomex-praha-fs-smr-plus-zlin.

Díky 2. místu v CL 2010/2011 jsme se zúčastnili mezinárodní LM v Otrokovicích, kde jsme nakonec obsadili nádherné 3 místo, kdy nás do finále nepustil celek Chemkomexu, který nás ve čtvrtfinále vyřadil.

V následující sezoně 2012-2013 jsme po základní části obsadili sice až 5. místo, ale zato jsme zvítězili v soutěži slušnosti. Tomáš Haloda obsadil nakonec 3. místo mezi nejlepšími střelci, když dlouho bojoval o první místo a o vítězství ho připravily až absence po Novém roce. Ve čtvrtfinále jsme hladce vyřadili Jerevan Slavičín, který si na nás tehdy hodně věřil, po výsledcích 9:2 a 4:0. Ve Final four jsme narazili na suveréna základní části Chemcomex Praha, který v celé sezoně ani jednou neprohrál a po dvou těsných porážkách 3:4 http://www.net-tv.cz/686-Chemcomex-praha-smr-futsal-zlin a 2:3 http://www.net-tv.cz/688-Smr-futsal-zlin-chemcomex-praha jsme se utkali o bronzové medaile s Goiou Brno, které jsme po neskutečném závěru vyhráli 4:3.http://www.net-tv.cz/689-Smr-futsal-zlin-fc-gioia-brno.

Díky umístění v loňském ročníku jsme se opět účastnili mezinárodního poháru, tentokrát poháru UEFS v korsické Bastii. Ve skupině jsme nejprve prohráli s pozdějším vítězem Volgou Saratov 0:4 a porazili jsme francouzského mistra ACS Marcouville 5:4. Díky nepochopitelnému systému soutěže jsme i přes druhé místo ve skupině hráli jen o 7. místo. Prohráli jsme v základní hrací době jen jeden zápas a to z budoucím vítězem a přesto jsme skončili až na 8.místě

Sezona 2013-2014 patřila k nejhorším za posledních 7 let a ani vítězství Tomáše Halody v soutěži střelců nepomohlo k lepšímu, než 6. místu po základní části. Přitom v kádru mužstva byla řada bývalých či současných reprezentantů: Julina, Světlík, Stojaník, Hnilo, Ulman, Haloda, Soukeník. V boji o postup do Final four jsme se utkali s Poličkou, přes kterou jsme i přes velmi dobré výkony nepostoupili po výsledcích 0:1, 3:1 a 2:3.

Opět jsme se zúčastnili poháru UEFS v Lloret de Mar, Kde jsme ve skupině nejprve prohráli vyhraný zápas s Basky 2:3 a pak porazili Francouze 2:0, takže jsme postoupili do čtvrfinále proti Spartaku Moskva s kterým jsme prohráli jasně 0:6 a skončili tak na 5-8 místě.

Po skončení základní části 2014-2015 jsme obsadili pěkné třetí místo a v pay off jsme narazili na nám vyhovující Vysiké Mýto, které jsme vyřadili jednoznačně ve dvou zápasech 5:1 a 4:0. Final four nám ale vůbec nevyšlo, v semifinále nás vyřadil Chemcomex po zápasech 2:7 a 2:4 a v souboji o třetí místo jsme podlehli Poličce vysoko 1:8. Vyhlášení Ondřeje Soukeníka nejlepším brankářem CL bylo slabou náplastí. I když jsme v minulém ročníku nepostoupili do Final four, byla nám pořadateli Ligy mistrů nabídnuta divoká karta, takže jsme se mohli zúčastnit. V prvním zápase jsme hráli proti ruskému mistru Volga Saratov, a stejně jako v předchozím našem setkání s tímto soupeřem na Korzice jsme podlehli po velmi dobrém výkonu 0:4 a když jsme porazili nervozní Gioiu Brno postoupili jsme do čtvrtfinále. Tam jsme na penalty porazili Poličku a byli jsme rázem v semifinále. V tom jsme nakonec budoucímu šampionu ze Žiliny nešťastně podlehli, i když jsme již měli našeho soupeře na lopatě.

I když jsme po základní části ročníku 2015-2016 skončili až na 5. místě, byla to nejúspěšnější sezona dosavadního trvání zlínského futsalu, protože jsme se stali mistrem ČR. Ale postupně. V Play-off jsme narazili na v té sezoně velmi silný tým Větřní, který nás v prvním zápase v Českých budějovicích porazil 2:5. V domácím zápase v Otrokovicích jsme odvrátili po vítěztví 7:3 mečbol a vynutili si rozhodující utkání, které jsme tentokrát v Českých Budějovicích již zvládli a po vítěztví 3:0 postoupili do Final four, které se konalo v Otrokovicích. Zde jsme nastoupili proti vítězi základní části Chemcomecu, který nás sice v prvním zápase porazil 2:5 , ale porážku jsme jim vrátili v druhém zápase (4:2) a na penalty jsme postoupili do finále! Tam jsme pak s Poličkou ztratili vyhraný zápas, abysme pak slavnou Kelvovou penaltou získali historicky první titul. Při závěrečném ceremoniálu byl navíc vyhlášen znovu Ondra Soukeník nejlepším brankářem Celostátní ligy a Ivo Světlík nejužitečnějším hráčem Final four. Dalším úspěchem byla finálová účast našeho „Béčka“ v Zlínské krajské lize a bronzové medaile z Českého poháru.Na mezinárodním poli se nám v této sezoně také dařilo. Už před začátkem sezony jsme na mistrovství světa klubů v mikrofutsalu obsadili pěkné páté místo, kdy jsme ve skupině porazili Gambii 9:5, a Bělorusko 5:4 a vyhráli jsme skupinu. Ve čtvrtfinále jsme uhráli s vynikajícím Martokem remízu 3:3 ale bohužel díky rozhodující penaltě postoupil do semifinále soupeř. V utkání o páté místo jsme pak porazili Belgii 2:1. I po skončení sezony jsme se zúčastnili mezinárodní akce- a to Ligy mistrů v Lloret de Mar ve Španělsku. Ve skupině jsme nejprve porazili velmi silné Kazachy s 5 reprezentanty z FIFA futsalu 3:1 a Francouze 3:0 a postoupili z prvního místa ve skupině do čtvrtfinále. Tam jsme zremizovali vyhraný tápas s Basky, ale naštěstí Ondra chytil 2 penalty a poslal  nás do semifinále, v kterém jsme se utkali opět s Kazachy. Ti nám porážku ze skupiny vrátili, takže jsme nakonec po výsledku 3:6 brali vynikající bronzové medaile. Ivo Světlík byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Po základní části ročníku 2016-2017 jsme skončili na 2. místě, ale obhájit titul se nám nepovedlo. Ve čtvrfinále jsme sice vyředili Moravskou Třebovou, ale v semifinále nás nešťastně ve „Zlatém poločase“ vyřadila Polička Golem 7 sekund před koncem. V zápase o třetí místo jsme pak porazili pražskou Spartu. Jako loňský mistr jsme se zúčastnili Ligy Mistrů v italském Rimini, ale zde jsme vůbec neuspěli. Nejprve jsme na penalty prohráli s papírově slabším Izraelem, pak s Italským mistrem a až v závěrečném utkání jsme porazili v souboji o 9. místo Švýcary. Na závěr sezony (nebo před začátkem nové?) jsme se ještě zúčastnili mistrovství světa klubů v mikrofutsalu v Lloret de mar, kde jsme nejprve ve skupině porazily Katalánsko a prohráli s Ruskem, aby nás pak ve čtvrtfinále vyřadili Slováci.

 Základní část ročníku 2017-2018 nám vyšla perfektně, celou sezonu jsme hráli perfektní futsal a základní část jsme poprvé v historii suvereně vyhráli,  Tomáš Haloda se stal nejlepším střelcem a Ondra Soukeník nejlepším brankářem soutěže. Proto se není co divit že jsme do play off- nastupovali jako favorité, zvlášť když Final Four se hrálo v blízkých Luhačovicích. Čtvrtfinálové zápasy proti Adrii Dobříč jsme  nehráli, protože soupeř ji pro neschopnost dát dohromady kádr vzdal. A to byla možná chyba, protože jsme měli před luhačovickým Final Four příliš dlouhou herní přestávku. Semifinálové zápasy jsme s pražskou Spartou prohráli ve Zlatém poločasu gólem v poslední minutě (ty závěry utkání už jsou naším prokletím) a frustrovaní z neúspěchu jsme pak v souboji o třetí místo podlehli Chemkomexu vysoko 2:9.

Na závěr sezony jsme se zúčastnili i poháru UEFS v Lloret de Mar, kde jsme rovněž neuspěli a prohráli jsme všechna tři utkání, jak s Katalánskem, tak Ruskem i Francií.

Chuť jsme si nakonec v Loretu spravili na podzim, kdy jsme v mikrofutsalu došli až do finále a vyhráli jsme navíc i Beach games. Highlighty můžete vidět zde

Od ročníku 2018-2019 jsme natáčeli highlighty z utkání které můžete najít všechny na adrese https://sport.video/futsal-celostatni-liga/ Po základní části ročníku jsme skončili až na 5. místě, kdy o našem pořadí a tím pádem 2 čtvrtfinálovým utkáním venku rozhodly horší vzájemné zápasy s Kladnem. To asi rozhodlo o našem neúspěchu a nepostoupení do Final four, které se hrálo v „domácích“ Otrokovicích, protože Kladno bylo doma sice silné, ale venku neškodné. V prvním čtvrtfinále došlo k nšťastné dvojnásobné zlomenině nohy našeho brankáře Ondry Soukeníka, druhé jsme doma suveréně vyhráli, abychom pak rozhodující zápas na penalty prohráli, když vždy na konci zápasu a na konci prodloužení jsme dostali pár sekund před koncem vyrovnávací góly. (viz.: zde).

Opět jsme se zúčastnili mikrofutsalového turnaje v Lloretu kde nám Slováci oplatili loňské čtvtfinálové vítězství a nepustili nás do bojů o medaile. Beach games jsme pak již tradičně vyhráli. https://sport.video/futsal-zlin/mikrofutsal/futsal-zlin-vs-lipino-zilina-904027779