Header
Header

Hodnocení utkání v Jilemnici delegátem

Leden 15th, 2012 | Vloženo jsou do Celostátní liga

Utkání začalo velice opatrně. Do 10. minuty byla k vidění jen jedna šance na každé straně. V 11. minutě nastřelili hosté Halodou břevno. V 15. minutě nastřelil hostující Ulman pro změnu tyč domácí brány. V téže minutě domácí Kraus sám před bránou hostí přestřelil. V 19. minutě vystřelil hostující Chvíla, míč se od tyče odrazil do domácího hráče a nakonec přešel celým objemem brankovou čáru. Rozhodčí Štuk branku správně uznal. 0: 1. Ve 32. minutě byla k vidění podobná situace na stejnou branku. Domácí David Paulů vystřelil a míč putoval za brankovou čáru, kterou ale nakonec nepřešel celým objemem, ale rozhodčí Štechmuller branku chybně uznal. 1 :1. Ve 36. minutě utekl hostující Haloda a vsítil
vítěznou branku 1:2. Zlín byl po celé utkání nebezpečnější a po zásluze vyhrál.
Poznámka „jsou“: ty dvě „sporné“ branky jsou důvodem, proč se snažím nehodnotit utkání sám, ale raději vkládám „objektivní“ hodnocení delegáta. Oceňuji přístup delegáta pana Němečka, který si po utkání zavolal obě strany a situaci jim vysvětlil a oceňuji také přístup rozhodčího pana Stechmullera, který se nám po zápase přišel do kabiny omluvit za nesprávně uznanou branku. Ale, popravdě řečeno, k čemu by nám ta omluva byla, kdyby jsme to utkání nakonec nevyhráli? Zvláště když se blíží konec základní části a tabulka je tak vyrovnaná. Chápu rozhodčí že to nemají jednoduché, futsal je mnohem rychlejší než fotbal a na vše je méně času, ale na druhou stranu jsou spolu s delegáty jediní v našem amatérském sportu, kteří berou za své výkony peníze a proto na ně musí být kladeny „profesionální“ nároky. Kluci těžko nesou když někam cestují přes celou republiku, obětují tomu čas se svými rodinami a často i peníze a pak je rozhodčí „zařízne“. Možná by nebylo špatné, kdyby se odměna rozhodčího za řízení utkání odvíjela od hodnocení delegátem.

Můžeš sledovat odpověti na tento článek pomocí RSS 2.0 Můžeš zanechat vzkaz , nebo trackback.